Isolit Kieselsäure - Kwas Krzemowy
Jednym z elementów składowych prac remontowych jest wykonanie wtórnej izolacji poziomej.
Firma ISOLIT oferuje mineralny preparat Isolit Kwas Krzemowy do wykonania izolacji poziomej metodą iniekcji grawitacyjnej. Skuteczna, pozioma izolacja wtórna murów nie będzie problemem przy zastosowaniu preparatu ISOLIT Kieselsäure. Prezentowany preparat grzybobójczy przeznaczony jest do wykonywania izolacji ścian i murów metodą iniekcji grawitacyjnej. Isolit kwas krzemowy, na którego bazie produkowany jest preparat przeciw wilgoci Kieselsäure, zapewnia niezwykle wysoką skuteczność w zakresie wykonywania izolacji poziomych – również w bardzo starych budynkach, które charakteryzują się niejednorodną strukturą murów konstrukcyjnych oraz fundamentowych – pełnych pęknięć, rys i ubytków.
Preparat Kwas Krzemowy - zastosowania:
- zabezpieczenie poziome fundamentów przed wilgocią bez konieczności ich rozkopywania
- zabezpieczanie piwnic
- skuteczną izolację murów oraz ścian wewnętrznych.
Technologia stosowania Kwasu Krzemowego:
Technologia stosowania Isolitu Kwasu Krzemowego polega na nawierceniu otworów i wypełnieniu ich preparatem.
W przypadku murów o grubości do 60 cm otwory wiercimy w dwóch rzędach z jednej strony (dowolnie od strony zewnętrznej lub wewnętrznej).
W murach o grubości powyżej 60 cm otwory wierci się z dwóch stron muru też w dwóch rzędach. W obu przypadkach przewiercamy 80% grubości muru. Odstęp pomiędzy środkami otworów wynosi 20 cm, a średnica 20-25 mm. Otwory wiercimy pod kątem 20 stopni ku dołowi, odległość między rzędami wynosi 8 cm, środki otworów w drugim rzędzie są przesunięte o pół odstępu w kierunku poziomym w stosunku do otworów w pierwszym rzędzie, tworzy tzw. "zygzak" czy "mijankę".
Polecamy wypełnić otwory czystym Isolitem Kwasem Krzemowym do momentu aż będzie wypływał z otworu. W przypadku, gdy otwory po pierwszym zalaniu ciągle będą przyjmowały preparat, zaleca się kilkakrotnie dolewać Isolit Kwas Krzemowy do otworu, zwracając uwagę na to aby nie dopuścić do ich wyschnięcia (mokre na mokre). Następnie otwory należy zasklepić rzadką zaprawą cementową z dodatkiem ok 1kg kwasu na 10 litrów zaprawy.
Uszczelnianie przeciw występującej wilgoci preparatem ISOLIT Kwasu Krzemowy
Uzupełniające izolowanie ISOLITEM-Kieselsäure zastępuje papę smołową, która jest zakładana jako izolacja pozioma w nowym budownictwie przeciw wstępującej wilgoci. Przez wypełnienie ISOLITEM-kwasem krzemowym kamienie i fugi ścian Waszego domu będą tak uszczelnione, że żadna występująca wilgoć kapilarna nie będzie już możliwa.
Ten obrazek pokazuje występującą wilgoć i plamy saletry w wyniku wstępującej wilgoci.
Taki sam obraz szkód może pojawić się w obrębie mieszkania. ISOLIT-kwas krzemowy nie jest tworzywem sztucznym, lecz wysokowartościowym produktem naturalnym bez rozpuszczalników i szkodliwych dla zdrowia skutków ubocznych.
INSTRUKCJA UŻYCIA KWASU KRZEMOWEGO:
Sposób użycia preparatu:
Liczba odwiertów wynosi ok. 7 na m. Otwory są rozmieszczane pod kątem 20 stopni ku dołowi na wewnątrz. Głębokość otworu powinna wynosić do 80% grubości muru, zaś średnica 20-25 mm. Polecamy wypełnić raz wszystkie otwory czystym ISOLITEM-kwasem krzemowym, aż kwas krzemowy wystąpi na zewnątrz. Zbyt mocno "pijące" otwory można ustalić i zaznaczyć. Aby nie zmarnować wysoko wartościowego kwasu krzemowego, należy wypełnić oznaczone otwory papką krzemową. Do przygotowania papki krzemowej bierze się wiadro 10 litrowe, napełnia się 2 litrami kwasu krzemowego i dopełnia 8 l wody. Po dodaniu cementu przygotowujemy rzadką papkę.
Papkę natychmiast zużyć, ponieważ tężeje. Jeśli otwory po tym zabiegu nadal przyjmują Isolit to należy tak długo wypełniać preparatem, aż otwory nie przyjmą więcej kwasu krzemowego. Na końcu zamknąć otwory zaprawą. Kapilary są teraz tak uszczelnione, że żadna wilgoć nie może przenikać.
Tak wykonana izolacja zastępuje papę smołową, którą zakłada się w nowym budynku przeciw wstępującej wilgotności kapilarnej.
Wydajność preparatu:
Wydajność ISOLITU KIESELSAURE wynosi 2,5 kg na metr bieżący muru gdy jego grubość wynosi 30 cm. Przy grubszych murach odpowiednio wiecej np. 60 cm - 5 kg na 1mb.
Stare mury
Mury szczególnie stare i zniszczone nie są w środku jednorodne, występują w nich niewypełnione fugi, mikrorysy czy nawet większe pęknięcia i wtedy mogą pojawić się tak zwane otwory mocno "pijące" Isolit Kwas Krzemowy. W takim przypadku należy otwory wypełnić papką krzemową. Do przygotowania papki krzemowej, bierze się wiadro 10 litrowe, napełnia 2 litrami Isolitu Kwasu Krzemowego i dopełnia 8 litrami wody. Do tej mieszaniny dodaje się cement tak, aby powstał rzadki szlam, który należy natychmiast zużyć gdyż szybko tężeje. Te otwory należy powtórnie rozwiercić i zalać czystym Isolitem Kwasem Krzemowym. Wydajność Isolitu Kwasu Krzemowego, to 2,5 kg/mb ściany przy grubości 30 cm, czyli 8,4 kg/m2 przekroju muru. Izolację zaleca się wykonać w temperaturze powyżej 2°C.
Przy tak wykonanej izolacji użytkownik nie będzie odczuwał żadnych niedogodności związanych z zawilgoceniem powstałym w wyniku nieszczelnej bądź uszkodzonej izolacji poziomej. Dodatkową zaletą jest wzmocnienie muru.